סיורי חוויה לכל המשפחה ב- Live

Share this

בואו להצטרף אלינו בכל שבוע לסיורים חווייתיים שיועברו בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק של עיר דוד.

לצפייה בסיורים הקודמים >>

 

21/5 בשעה 16:30: לכבוד יום ירושלים: "הקרב על ירושלים" קרב מוחות עם איתי הרמן - הצ'ייסר מתכנית המרדף בכאן 11
מה אתם יודעים על ההיסטוריה של ירושלים וכמה אתם מכירים את בירת ישראל? לכבוד יום ירושלים, איתי הרמן (הצ'ייסר מתכנית המרדף ב"כאן11") מגיע לעיר דוד לקרב מוחות בנושא ירושלים.
הצטרפו לסיור לייב שישודר בדף הפייסבוק של עיר דוד, ובחנו את ידיעותיכם בנושא ירושלים. במהלך הסיור, יציג הרמן לצופים חידות טריוויה שחיבר במיוחד לטובת האירוע. הצופים בבית יצטרכו להגיב כמה שיותר מהר ולענות נכונה על כמה שיותר שאלות.
במהלך שידור הלייב תוצג לצופים גם "שאלת ראש העיר" על ידי ראש העיר ירושלים, משה ליאון.
בחלקו השני של השידור יוכלו הצופים בבית "להתקיל" את הרמן ולהציג בפניו חידות טריוויה בנושא ירושלים, עליהן הוא יידרש להשיב בזמן אמת.

25/5 בשעה 17:00: "פטרה של ירושלים"- ביקור במצבות האבן העצומות שבנחל הקדרון
לא צריך דרכון כדי לבקר בפטרה! צאו איתנו לסיור ב"פטרה של ירושלים" ובקרו איתנו במצבות האבן העצומות שנחצבו בסלעי המקום בערוץ הקדרון למרגלות עיר דוד. מצבות האבן המפוארות המתנשאות לגובה של קרוב לחמישה עשר מטרים נחצבו כבר לפני כ-2000 שנה. מה נהגו אבות לעשות עם ילדיהם בסמוך למצבת "יד אבשלום", מי זכה להיקבר במערת קבורה מפוארת על צלעו של הר הזיתים ומה פשרן של הכתובות החקוקות על גבי הסלע של אחד המונומנטים המרשימים שבערוץ הנחל? כל זאת ועוד בסיור ב"פטרה של ירושלים".

28/5 בשעה 10:00: שידור חוזר: מיוחד לשבועות: סיור ב"דרך עולי הרגל"
יש לכם הזדמנות נדירה להיחשף לאחד הפלאים הגדולים של ירושלים ושל העולם כולו: "דרך עולי הרגל" - רחובה הראשי של ירושלים הקדומה שנבנה בתקופת הורדוס לפני 2000 שנה.
הרחוב המרהיב שנחשף בימים אלו ממש על ידי רשות העתיקות בגן הלאומי עיר דוד - עדיין לא נפתח לקהל הרחב, אך הוא נחשף במלוא הדרו בסיור הוירטואלי. אל הסיור יצטרף יכין בן בועז שחזר אלינו מן העבר כדי לשתף אותנו בחוויות העלייה לרגל שנהוגה היתה בפסח, בשבועות ובסוכות.
הרחוב המפואר חיבר בין בריכת השילוח לבית המקדש, ועליו צעדו עולי הרגל שלוש פעמים בשנה: בפסח, בשבועות ובסוכות.
אסור להחמיץ!

1/6 בשעה 17:00: "ארכאולוג ליום אחד"- סיור בגן הלאומי עמק צורים
רוצים להפוך לארכיאולוגים ליום אחד ולחשוף את אוצרותיה של ירושלים הקדומה? הצטרפו אלינו לסיור לייב בגן הלאומי עמק צורים וסננו איתנו את העפר הארכאולוגי מחפירות עיר דוד. מה תמצאו? מטבע, תכשיט, ראש חץ, ואולי ידית של כד? ואיך נדע לאיזו תקופה הממצא שייך ולמה הוא שימש? כל התשובות בסיור הלייב. מוכנים? הפשילו שרוולים, מתחילים!

8/6 בשעה 17:00: "עיר עוטפת אור" - סיור אורות בירושלים!
הצטרפו אלינו לסיור וגלו את ירושלים רגע לאחר רדת החשיכה כאשר אורות עוטפים את העיר. וגם: הפתעה מיוחדת וחד פעמית   -הצצה אל מופע הלילה של עיר דוד "הללויה".

15/6 בשעה 17:00: שידור חוזר: "פטרה של ירושלים"

22/6 בשעה 17:00: גלו היכן נולדה ירושלים!
האם שאלתם את עצמכם פעם היכן נולדה העיר ירושלים?
מיליוני בני אדם מכל רחבי הארץ והעולם מכירים אותה, רבים מגיעים לבקר בה, אך, היכן בעצם החלה את קיומה עיר הבירה של ישראל? רבים נוטים לחשוב שזה קרה בתוך חומות העיר העתיקה, אבל התשובה נמצאת דווקא מחוץ לחומות, כמה מאות מטרים מדרום: בתוך עיר דוד הסמוכה לכותל המערבי. סיור במערכת המים התת קרקעית של הגן הלאומי עיר דוד, יחשוף בפניכם את הגרעין הקדום של העיר. תוך כדי הסיור, תחשפו לביצורים מרשימים בני כמעט 4000 שנה, תציצו אל פיר וורן המפורסם ותשכשכו רגליים במימיה הקרירים של ניקבת השילוח (באופן וירטואלי כמובן, אך יש גם אפשרות לבקר אותנו באמת!) מוכנים? יוצאים לדרך!

29/6 בשעה 17: חושפים את חומות ירושלים!
הצטרפו אלינו לסיור לייב נוסף בסדרת סיורי הלייב "עיר דוד עד הבית" וקבלו הצצה אל חפירה ארכיאולוגית פעילה שמנהלת רשות העתיקות בימים אלה בהר ציון. במסגרת החפירה, נחשפות החומות העתיקות של העיר ירושלים ובעתיד הקרוב אף ייפתח האתר לחפירות של הקהל הרחב.

Siyurim_Live_mishpachot_ad-habayit_finger155x105.jpg
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות