מחקרי עיר דוד וירושלים הקדומה – הכנס השנתי ה-19

Share this
יום שלישי, כד' באלול תשע"ח, 04/09/18 הכנס הסתיים. מעבר לכנס מחקרי עיר דוד ה-20
 

"ממצא קטן - חידה גדולה": האם אכן נמצאה הבולה של ישעיהו הנביא? למי היה שייך עגיל הזהב ההלניסטי שנמצא בעיר דוד? לא אחת, ממצאים זעירים שנחשפים במהלך חפירה, מעוררים בקרב החוקרים שאלות גדולות. על שאלות אלה ועוד, ננסה לענות במסגרת הכנס הארכיאולוגי השנתי של מכון מגלי"ם – המתקיים זו השנה ה-19 עם מגוון הרצאות מרתקות השופכות אור חדש על ממצאי ירושלים הקדומה וסביבותיה. לפני ההרצאות, תוכלו להשתתף באחד משישה סיורים מצומצמים ובלעדיים שנבנו במיוחד לבאי הכנס:

פעם בשנה, עיר דוד פותחת את שערי אתרי החפירות למספר מוגבל של מבקרים. האתרים הללו סגורים בפני הקהל הרחב לאורך השנה ונפתחים לכבוד אירוע הכנס החגיגי. זוהי הזדמנות פז לחובבי הארכיאולוגיה, להיפגש לפני כולם עם התגליות החדשות ביותר ולשמוע ישירות מפי המומחים על ההתפתחויות האחרונות בחפירות עיר דוד וירושלים הקדומה.

בין הנושאים בהם יעסוק הכנס: טביעת החותם של "ישעיהו / נבי", הקשר בין ארכיאולוגיה לדיפלומטיה, תכשיטי זהב מסתוריים שנתגלו לאחרונה בחפירות חניון גבעתי,
מהות מערכות המים בראש גבעת דוד וחידושים מיוחדים בחפירות המדרון המזרחי של עיר דוד.

חשוב לדעת

  • הכניסה לכנס חופשית וללא הרשמה אך מספר המקומות מוגבל
  • השתתפות בסיורים מחייבת רישום מוקדם
  • בסיום הכנס יצאו שאטלים חינם לחניון ממילא וחניון מתחם התחנה
 

עגיל זהב בן יותר מ-2000 שנה התגלה בעיר דוד

עגיל זהב מעוטר בדמות חיה בעלת קרניים מהתקופה ההלניסטית, התגלה בחניון גבעתי בעיר דוד שבגן לאומי סובב חומות ירושלים, בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות ואוניברסיטת ת"א. "מי שענד אותו השתייך למעמד הגבוה של תושבי ירושלים". העגיל יוצג לציבור הרחב בכנס הארכיאולוגי השנתי של עיר דוד.

למעבר לכתבה המלאה >>

 

Kenes2018_Mobile_siyur_500x349.jpg
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות