הרשמה לסיורים- מחקרי עיר דוד הכנס ה-18

Share this
 
סיורים יצאו בין השעות 15:30-18:00- כל חצי שעה
בשעה 18:00 –הסיורים יצאו במתכונת מקוצרת
לאור הביקוש הרב ניתן להרשם ל -2 סיורים לכל היותר, ההרשמה לסיור הנוסף תתבצע רק בטלפון, שימו לב למשך הסיורים על מנת להמנע מהרשמה לסיורים חופפים.
ההרשמה לסיורים היא בעלות סמלית של 10 ₪ לסיור
 
השתתפות בסיורים מחייבת רישום מוקדם:
להרשמה בטלפון (שלוחה 1):
 
 
 
להרשמה באתר:
 

המונמטים בקדרון  ושטח E

רמת קושי : בינונית - קשה
אורך הסיור - שעה וחצי 
בסיור זה נטייל בחלקו של ערוץ נחל קדרון, המפריד בין עיר דוד והר הבית לבין הר הזיתים, ואשר היה במשך דורות גבולה המזרחי של ירושלים. בימי בית שני נבנו בנחל קדרון מצבות קבורה מפוארות ומרשימות המוכרות כיד אבשלום, קבר זכריה וקבר בני חזיר. בסיור זה נתרשם מפארן ומייחודיותן של מצבות הקבורה הקדומות העצומות בגודלן, ונעמוד על סיפורן ועל המסורות והמנהגים שנקשרו בהן לאורך שנות ההיסטוריה.
הסיור מסתיים בשטח E שם ינתנו הרצאות הכנס.
 
 
 

גבעתי 360

רמת קושי: קלה- בינונית  
משך הסיור – שעה ורבע 
השטח שבו היה קיים בעבר "חניון גבעתי" הפך בשנים האחרונות לשטח החפירה הארכיאולוגית הגדול בירושלים. לראשונה יתאפשר להקיף את החניון מכל צדדיו וכן לבקר בתוך חלקים משטח החפירה עצמו.
בסיור באתר נשמע על החפירות המתנהלות בו מאז שנת 2007 ונעמוד על התקופות השונות שהתגלו בשטח החפירה, מימי הבית הראשון ועד התקופה המוסלמית. וכן תינתן תמונת מצב עדכנית על הממצאים בשטח.
 
 
 

החקרא 

רמת קושי: קלה- בינונית  
אורך הסיור - כשעה ורבע
זמן קצר לפני מרד החשמונאים הקים אנטיוכוס בירושלים את החקרא (מצודה) והושיב בה אנשים מטעמו. במשך מאה וחמישים שנות המחקר הארכיאולוגי בירושלים הועלו הצעות רבות למקומה של החקרא, אך רובן ככולן לא התבססו על שרידים ארכיאולוגיים משמעותיים. בשנת 2015 הציעו הארכיאולוגים ד"ר דורון בן עמי ויאנה צ'חנובץ, כי שרידיה של החקרא התגלו בחניון גבעתי שבעיר דוד. בסיור זה נבקר בשטח G ובחניון גבעתי, נתאר את הממצאים שהתגלו וננסה להבין - האמנם התגלתה התשובה לתעלומת החקרא בירושלים?
 
 
 
 

חפירות  רחוב עולי הרגל - היובל 

רמת קושי: בינונית
אורך הסיור - כשעה ורבע
בסיור זה נבקר באתר חפירות חדש, הסגור בדרך כלל לקהל הרחב, ובו נחשף לאחרונה חלק נוסף, מרשים ומרתק מרחובה הראשי של ירושלים מימי הבית השני. נתחיל את הסיור מפני הקרקע ונרד בירידה קצרה אל הרחוב מימי הבית השני והפודיום המרשים שהתגלה בו, וננסה להכיר חלק מן התובנות החדשות העולות משטח זה, הקשורות להכרתנו את ירושלים של סוף ימי הבית השני .הסיור כולל מפגש עם ארכאולוג האתר . 
מידע חשוב : כולל הליכה במערכת תת קרקעית.
 
 
 
 

חידושים בחקר בית המעיין 

רמת קושי: בינונית – קשה   
משך הסיור - שעה וחצי
הסיור יתחיל במדרון המזרחי של עיר דוד בסמוך לכניסה למערכת המים שם יפתחו לראשונה לציבור חפירות מן החודשים האחרונים הכוללים מבנים מימי הבית הראשון ושכבת חורבן מובהקת מ 586 לפנה"ס, הסיור ימשיך אל סדרה של חדרים החצובים בסלע, בהם חדר שברצפתו חרותים סימני V שפשרם לא ברור עד היום וחדר שבו התגלתה מצבת פולחן עתיקה. משם נרד לביקור במצודת המעיין שם נחתום את סיורנו בהבנת משמעותו של מחקר חדש אשר התפרסם לאחרונה המבקש לתארך את ביצורי המעיין לתקופת ממלכת יהודה.
המבנים שיוצגו בסיור זה עומדים במרכז התערוכה שתוצג בכניסה לעיר דוד .
הסיור כולל מפגש עם ארכאולוג האתר .
הסיור מסתיים בשטח E שם יינתנו הרצאות הכנס.
 
 
 
 

חפירות חדשות בעופל ובגן הארכיאולוגי – דוידסון 

רמת קושי: קלה- בינונית  
אורך סיור- כשעה ורבע
בסיור זה נבקר בחפירות ד"ר אילת מזר בעופל, נספר על הממצאים השונים שהתגלו באתר ומשמעותם, תוך התמקדות בממצאים השונים מתקופת המקדש, ונבקר בחפירה חדשה מן השנה האחרונה המאפשרת הצצה ייחודית אל המבנים המונומנטליים במרכז דוידסון .הסיור כולל מפגש עם ארכאולוג האתר .
חפירה זאת ותגליותיה תעמוד במרכז הרצאתו של מורן חג'בי בכנס. 
 
 
 
 

מושב מיוחד למורי דרך:

14:00-14:30- רישום למושב מורי דרך בקבלת קהל עיר דוד התכנסות וכיבוד קל באוהל אדרת
14:30- ארנון בירן – חידושים בעיר דוד
14:45-15:30- שחר שילה- תולדות התיירות בעיר דוד, מאתר זנוח למוקד בידוק הומה אדם
16:00- הצטרפות לסיורי לפי רישום מראש! 
מורי דרך המשתתפים במושב יוכלו להצטרף רק לסיורים החל משעה 16:00 ההרשמה הינה דרך מרכז הזמנות עיר דוד בלבד בנתינת מספר תעודת מורה דרך! 
 
 
 
 
 

מידע חיוני:

ספר הרצאות הכנס וספרים נוספים בהוצאת מכון מגלי"ם יימכרו במקום במחירים מיוחדים
חדש! שירות "חופשי לעיר העתיקה" מאפשר להחנות את רכבכם בתעריף יומי במתחם "התחנה הראשונה" וליהנות משירות הסעות הלוך ושוב לעיר העתיקה בחינם! האוטובוס יצא מחניון מתחם התחנה אל שער האשפות - 2 דקות הליכה מעיר דוד.
חנייה לכלי רכב פרטיים: בחניוני הר ציון וממילא
תחבורה ציבורית: קווים 1,3,38
מומלץ להצטייד בלבוש חם
בסיום הכנס יצאו שאטלים לחניון ממילא וחניון מתחם התחנה.
 
kenes12_tour
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות