5 סיבות לבקר בירושלים הקדומה:

Share this

קייטנות הקיץ לקראת סיום ואוגוסט כבר מתדפק בפתח. זה זמן מצוין לעלות לעיר הבירה (שלא סובלת מכמויות לחות כמו אחותה הצעירה במרכז) לצלול אחורה בזמן וליהנות מהקרירות הנעימה של הסיורים התת קרקעיים שיש לירושלים להציע. הנה 5 סיבות מצוינות להגיע עם המשפחה לבילוי בירושלים הקדומה: 

1. יש מים בירושלים! מי אמר שלירושלמים אין ים? טוב, אז ים של ממש - אמנם אין, אבל נקבת מים עתיקה בת 2700 שנה - יש גם יש! מתי לאחרונה צעדתם לאור פנסים בבטן האדמה כשאתם משתכשכים במים קרירים שנובעים ממעיין טבעי? נקבת השילוח בעיר דוד - מציעה לכם בדיוק את זה! הצטרפו לסיור "עיר דוד המקראית" בגן הלאומי עיר דוד שליד הכותל, ותיזכו לחוויה מרעננת במיוחד.
 
נקבת השילוח בעיר דוד. צילום: קובי הראתי
 
2. הכותל - אבל בזווית שמעולם לא ראיתם: מי לא ביקר בכותל המערבי? בבר מצווה של האח, בהשבעה של החבר או סתם בביקור משפחתי כדי לדחוף פתק בין האבנים. אבל כמה מכם זכו לראות את הכותל מתחת לפני הקרקע ולגעת באבני היסוד שלו? הסיור "עיר דוד - פינת הכותל" הוא מסע בזמן אל ימיה היפים של ירושלים בתקופת הורדוס וגם אל רגעיה האחרונים בימי החורבן. הסיור שמציע לכם להנות מ"מיזוג טבעי" תוך הליכה בתעלת מסתור קרירה בת 2000 שנה, מסתיים ביסודות הכותל המערבי בזוית מפתיעה ולא מוכרת. 
 
3. בואו לגלות אוצר! גם אם חלמתם להיות ארכיאולוגים ליום אחד, וגם אם לא, חשיפת אוצרות זה בוודאי אחד החלומות שלכם! של מי לא, בעצם? בגן הלאומי עמק צורים, פועל פרויקט מיוחד במינו לסינון עפר ארכיאולוגי מחפירות ירושלים הקדומה. כל משתתף הופך להיות ארכיאולוג ליום אחד ומקבל הזדמנות לחשוף אוצרות מעברה של ירושלים. תכשיטים, מטבעות, ראשי חיצים ואבנים יקרות, אלו הם רק חלק מן הממצאים שמתגלים מידי יום בפרויקט החוויתי. ומה מחכה לכם? בואו ותגלו!
 
פרויקט סינון עפר מחפירות ירושלים הקדומה. צילום: עטרה הרו
 
4. סיורי סגווי בלב טבע עירוני - אפשרות נוספת להיפגש עם עיר הבירה שלנו, לא כרוכה כלל במאמץ פיזי: סיורי הסגווי היוצאים מיער השלום ועוברים לאורך שבילי הטיילת הפורחים, הרחק מתנועת כלי הרכב, מאפשרים היכרות בקצב אחר לגמרי עם ירושלים הקדומה. ויש גם בונוס: כמה נקודות תצפית יפהפיות אל נופיה המרהיבים של העיר. 
 
5. הללויה! מופע הלילה של עיר דוד - אחת האטרקציות הכי פופולאריות כיום בירושלים היא "הללויה". המופע, המוקרן על גבי מדרון אבן עצום המתנשא לגובה של 12 מטרים, עושה שימוש בטכנולוגיה חדשה של וידיאו מפינג: כל אחת מהאבנים הקדומות, מופתה באופן מדויק, והיא הופכת לחלק ב"מסך הקרנה חי" עליו מוקרן סיפור תחייתה של ירושלים הקדומה. חוויה של צלילים, אורות צבעים ועוד שלל אפקטים שלא תוכלו להישאר אליהם אדישים.
 
הללויה - מופע הלילה של עיר דוד. צילום: קובי הראתי
 
וכדי להפוך את הכל להרבה יותר פשוט, בירושלים לא תצטרכו לבזבז זמן יקר על חיפוש חנייה. הגיעו עם הרכב לחניון מתחם התחנה הראשונה, וקחו משם את השאטלים שמפעילה העירייה. השאטלים יוצאים מידי 20 דקות ממתחם התחנה אל שער האשפות (חמש דקות הליכה מעיר דוד ומהכותל) והם פועלים ללא תשלום! 
 
כשתחזרו לרכב, תוכלו לסיים בארוחה משפחתית באחת משלל המסעדות שבמתחם התחנה הראשונה. 
 
ולסיכום: אין לחות, יש חניה, יש נופים מדהימים, מים מרעננים, וחוויה בלתי נשכחת בירושלים הקדומה לכל המשפחה.
 
 
 דוד- כניסה- קובי הראתי.jpg
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות