תערוכת צילומים: ירושלים, מה הסרט שלך?

Share this


תערוכת צילומים חדשה במתחם הסינמה סיטי

במסגרת שיתוף פעולה בין הגן הלאומי עיר דוד בירושלים לבין הסינמה סיטי, תוצג בתקופה הקרובה תערוכת צילומים חדשה, המאפשרת הצצה אל תהליך ה-Making Of (מאחורי הקלעים) של ירושלים הקדומה. בין התמונות שיוצגו ניתן יהיה לראות ממצאים נדירים שהתגלו לאורך השנים במעבה האדמה, ולהיחשף לעוד שלל רגעים היסטוריים ונקודות מבט נדירות על העיר ירושלים.

הצגת התערוכה במתחם הסינמה סיטי בירושלים הסתיימה. במהלך חודש ינואר תנדוד התערוכה למתחם הסינמה סיטי בבאר שבע ובחודש פברואר, תוצג התערוכה במתחם הסינמה סיטי בגלילות.

הכניסה לתערוכה חינם

הטבה מיוחדת לבאי התערוכה! פרטים בעלון התערוכה המחולק במקום.

נקבת השילוח. צילום: קובי הראתי

אודות התערוכה:
מאחורי כל ממצא ארכיאולוגי מסתתרים שני סיפורים: הראשון הוא סיפורו הארכיאולוגי של הממצא – מהיכן הגיע ומה ניתן ללמוד ממנו. הסיפור השני, המעניין לא פחות, אך זה שכמעט ואינו מסופר – הוא הסיפור שמאחורי חשיפת הממצא.
ידית קנקן. צילום: אליהו ינאי
הצילומים, מספרים לא רק את סיפורם של הממצאים עצמם, אלא גם את הסיפורים שמאחורי חשיפת הממצאים.
התערוכה חושפת אותנו אל "מאחורי הקלעים" של תהליך חשיפת ההיסטוריה של ירושלים, ופותחת בפנינו צוהר לעולמם המרתק של אנשי "אינדיאנה ג'ונס" של ימינו, אשר מגלים מידי יום אוצרות שהמתינו במעמקי האדמה אלפי שנים עד למציאתם.

 
האוצרות הארכיאולוגיים הנשלפים מבטן האדמה, מכילים את דיוקנה של התקופה אליה הם שייכים, ומציגים רסיסים מחייהם של אנשים, מקומות ואירועים אשר נמצאים היום רק בין דפי ההיסטוריה ומתחת לרגבי האדמה.
חופרים בגבעתי. צילום: יונית שילר
 
נפגש בקולנוע!

 

 רודית - אליהו ינאי (2).jpg
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות