שר החינוך בעיר דוד: ״הגיע הזמן שתלמידי ישראל יתחילו ללמוד תנ"ך דרך הרגליים!"

Share this
 
שר החינוך ח"כ נפתלי בנט ביקר בעיר דוד ונפגש עם תלמידים ממכינת נחשון בקיבוץ שובל שטיילו בגן הלאומי. 
 
"רק לאחרונה נתגלתה בסמוך למקום שבו אנו עומדים, טביעת החותם של המלך חזקיהו. פעם אחר פעם אנחנו רואים את סיפורי התנ"ך מתעוררים לחיים". אמר השר לתלמידים והוסיף כי "בדור שבו תלמידים והורים רבים מתלוננים על בורות, ומרגישים זרות כלפי ספר הספרים שלהם, יש מקום לעצור ולחשב מסלול מחדש. 
הגיע הזמן שתלמידי ישראל יתחילו ללמוד תנ"ך דרך הרגליים. אחד היעדים שהצבנו לשנת הלימודים הקרובה, הוא לקדם יוזמות ופרוייקטים שיהפכו את לימודי התנ"ך לחוויתיים, ויחברו את התלמידים למורשת שלהם. כל תלמידה ותלמיד במהלך שניות לימודיהם יחפרו את ההיסטוריה שלנו בארץ ישראל בידיים, ולכך נפעל". 
 
במהלך ביקורו בעיר דוד, הצטרף השר לחפירות ארכיאולוגיות שקיימו תלמידים מתיכון אורט כרמים בכרמיאל. ב"רחוב ההרודיאני". הרחוב, שנחשף בימים אלו ממש, שימש את המוני עולי הרגל שעלו מבריכת השילוח לבית המקדש לפני כ-2000 שנה. 
 
בהמשך, ביקר שר החינוך בחפירות חניון גבעתי, שם נחשפה לאחרונה על ידי חוקרי רשות העתיקות ה"חקרא"- המצודה שבנה אנטיוכוס אפיפנס.
 
לדברי השר, "כמערכת חינוך עלינו להוביל לכך שכל תלמידה ותלמיד ירגישו שהתנ"ך שייך להם, מתוך חיבור רגשי עמוק, אישי ולאומי. 
תלמיד שמסייר בעיר דוד, בתל עזאקה או בגלבוע יכול לחוש את התנ"ך בצורה חיה, ולחוות אותו באופן בלתי אמצעי, ולא כסיפור היסטורי רחוק". 
 
"להתאהב בתנ"ך ובמורשת ישראל, זה לא בשמיים - זה יעד בר השגה". הוסיף בנט,"זה לא עניין של ימין ושמאל, דתיים וחילונים, אלא מדובר בהיסטוריה שלנו, בשורשים שלנו, בזהות שלנו. כך צריך ללמוד תנ"ך".
 
השר, שסיים את ביקורו בפינה הדרום מערבית של הכותל, ליד קשת רובינסון פנה אל התלמידים ואמר:
"יצאתם הבוקר מכיתות הלימוד שלכם והגעתם לכאן, אל השטח, כדי לחפור במו ידיכם בעפרה של ירושלים הקדומה. זה שיעור תנ"ך שאני בטוח שתזכרו לעוד שנים רבות!"
 
אוריה דסברג, מנהלת השיווק והפיתוח בעמותת אל עיר דוד הוסיפה: 
"מרגש לראות את בני הנוער שמגיעים לכאן מכל הארץ, מניחים בצד את הסמארטפונים, מפשילים שרוולים, ומתחברים ל-3000 שנות היסטוריה ומורשת. ברגעים כאלה, ניתן לראות איך המחיצות שלעיתים חוצצות בין צעירים מקצוות שונים של החברה הישראלית- פשוט נעלמות, וכולם מתחברים ללב פועם אחד".
 

צילום: עדינה גרהם

השר בנט עם תלמידים בעיר דוד
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות