חתן פרס ישראל, יהורם גאון בביקור היום בעיר דוד: "אנחנו צריכים לברוא מחדש געגועים לירושלים"

Share this
"אני כל הזמן חושב ומאמין שאני ירושלמי, אבל כשאני מסתובב כאן, ברחובות האלה, אני רק מבין כמה אני ירושלמי".
כך אמר היום חתן פרס ישראל לזמר העברי, הזמר והשחקן יהורם גאון, בסיור שקיים בגן הלאומי עיר דוד יחד עם ראש העיר ירושלים משה ליאון ועם מנכ"ל ומו"ל ידיעות ספרים, דב איכנולד.
 
גאון, המכהן כחבר המועצה הציבורית של עמותת אל עיר דוד הוסיף כי ההרגשה שלו שהוא ירושלמי, אינה תלויה בגורמים משתנים:
"אין לזה שום שייכות לאיפה אני נמצא היום ואיפה הייתי אתמול, איפה נולדתי. כי כל אחד שמסתובב כאן ברחובות האלה והוא יהודי - הוא ירושלמי. הוא מרגיש שהוא ירושלמי, הוא מרגיש מה זאת הליבה הזאת, מאיפה הגעגוע, מאיפה החלום, מאיפה החזון". 
"לא סתם אנחנו אומרים 'ולירושלים עירך ברחמים תשוב'", הוסיף גאון, "עכשיו הבעיה שלנו היא שחזרנו לירושלים ואנחנו צריכים לברוא מחדש געגוע לירושלים. את זה צריך ליצור, ואז נכונו לנו ימים ושנים ודורות בעיר הזאת שהיא לא תיהרס כבר לעולם".
צילום ועריכה: עמית בן עטר
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון, שכאמור, השתתף אף הוא בסיור, סיפר כי "סיימנו עכשיו סיור מדהים בעיר דוד עם שני חבריי דובי ויהורם, כל אחד מהם היה כאן מספר פעמים. גם אני הייתי כאן מספר פעמים, אבל כל פעם זה מרגש מחדש לראות כ-3800 שנה שנה מתחברים לדור שלנו.
אנחנו רואים פה שנה אחרי שנה, מאה אחרי מאה, כיצד עם ישראל קשור לירושלים. ירושלים היא נצח, וכאן אנחנו רואים את הנצח". 
 
"תחשוב רק שדוד המלך התחיל כאן את המלוכה שלנו", הוסיף דב איכנולד, "וכאן, על הרחובות האלה אנחנו הולכים עם ראש העיר הנוכחי של ירושלים משה ליאון שיושב על כיסאו של דוד המלך".
 
בסיור שנערך ביוזמתו של יהורם גאון, ביקרו השלושה בחפירות "ארמון דוד", בקרית השלטון המלכותית מתקופת בית המקדש הראשון ובמערכת המים התת קרקעית של ירושלים אשר נחצבה כבר בתקופה הכנענית. את ביקורם בעיר דוד חתמו השלושה בביקור בחפירות דרך עולי הרגל - רחובה הראשי של ירושלים מימי בית המקדש השני, אשר נחשף בימים אלה על ידי רשות העתיקות בעיר דוד.
 
גלריית תמונות. צילום: עמית בן עטר
 
 
 
 
 
 
 
 
WhatsApp Image 2019-02-27 at 14.26.31 - Copy.jpeg
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות