ביקור 40 שגרירי האו"ם בעיר דוד

Share this

משלחת של כ-40 שגרירי האו"ם ביקרה אתמול בעיר דוד ונפגשה עם חתן פרס ישראל, דודל'ה בארי, מנכל עיר דוד. המשלחת הגיעה ביוזמתו של שגריר ישראל לאום, דני דנון.

"אני מחזיק עכשיו ביד מטבע בן 2000 שנה שנמצא כאן, בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד", אמר דנון לשגרירים, "על המטבע כתובות המילים: 'לחירות ציון' והוא שימש את אחרוני המורדים היהודים ערב חורבן בית המקדש השני. הקשר בין העם היהודי לבין בירתו הנצחית ירושלים התחיל לפני למעלה מ- 3,000 שנה, והמטבע הזה הוא רק עדות אחת מיני רבות לכך. אף החלטה באו"ם לא תוכל למחוק את הקשר הזה, ועם הארכיאולוגיה הזו אי אפשר להתווכח".

בין המדינות ששגריריהן ביקרו אתמול בגן הלאומי עיר דוד: הונגריה, בולגריה, סרביה, אוקראינה, בלארוס, אוגנדה, צ'כיה וקמרון. בסיור השתתף גם שגריר גואטמלה, לואיס פרננדו קאררה קאסטרו, שבדומה לארצות הברית, גם מדינתו הודיעה כי תעביר את השגרירות שלה לירושלים  בתקופה הקרובה.

"הרגשות החיוביים שגואטמלה חשה לירושלים הצטברו לאורך השנים לא רק הודות לתנ"ך אלא גם בזכות הערכים של מדינת ישראל כיום כמדינה שתורמת רבות לעולם גם בתחומים כמו מדע וטכנטלוגיה" אמר קאררה קאסטרו והוסיף: "אני מאמין שהקשרים בין שתי המדינות יוסיפו להתחזק גם בעתיד".

 

צילום: אופיר פרקש

דני דנון 40 שגרירים פינגר
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות