ארבעים שגרירי או"ם ביקרו בעיר דוד - ירושלים הקדומה

Share this

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון: "אין מקום טוב יותר מאשר עיר דוד כדי להציג את הקשר ההיסטורי של עם ישראל לירושלים"

ארבעים שגרירי או"ם מרחבי העולם ביקרו בעיר דוד - ירושלים הקדומה, ביוזמתו של שגריר ישראל באו"ם, דני דנון. השגרירים ביקרו בחפירות הארכיאולוגיות החושפות את 3000 שנותיה של ירושלים, במעמד ראש העיר ירושלים - משה ליאון, חתן פרס ישראל ומנכ"ל עיר דוד - דודל'ה בארי, וסגן נשיא עיר דוד - דורון שפילמן. הביקור התקיים זמן קצר לאחר פרישתן של ארה"ב וישראל מארגון אונסק"ו, בעקבות הכחשותיו החוזרות של הארגון את הקשר היהודי והנוצרי לירושלים.

קרדיט: אליהו ינאי, עיר דוד

השגריר דנון הסביר את בחירתו בעיר דוד כיעד הביקור ואמר: הבאתי לכאן את 40 השגרירים כדי להראות להם היכן הכל התחיל. זה המקום שבו בחר דוד המלך כבירת ממלכתו המאוחדת לפני 3000 שנה. נמשיך להביא לכאן שגרירים ודיפלומטים, כיוון שאין מקום טוב יותר מאשר עיר דוד כדי להציג את הקשר של עם ישראל לירושלים.

במהלך הביקור, הציג השגריר דנון לעמיתיו השגרירים מטבע בן 2000 שנה ועליו מופיעות המילים "לחירות ציון" בכתב עברי קדום.

"אני מחזיק עכשיו ביד מטבע בן 2000 שנה שנמצא כאן, בחפירות הארכיאולוגיות בעיר דוד", אמר דנון לשגרירים, "על המטבע כתובות המילים: 'לחירות ציון' והוא שימש את אחרוני המורדים היהודים ערב חורבן בית המקדש השני. הקשר בין העם היהודי לבין בירתו הנצחית ירושלים התחיל לפני למעלה מ-3,000 שנה, והמטבע הזה הוא רק עדות אחת מיני רבות לכך. אף החלטה באו"ם לא תוכל למחוק את הקשר הזה, ועם הארכיאולוגיה הזו אי אפשר להתווכח".

"זהו כבוד עבורנו לארח אתכם כאן היום, בירושלים בירת מדינת ישראל", כך אמר ראש העיר ירושלים, משה ליאון בדברים שנשא בפני השגרירים והוסיף: "במשך 2000 התפללנו מידי יום לשוב לאדמה שעליה אתם עומדים היום. עיר דוד בירושלים הקדומה - היא המקום שבו הכל התחיל".

"הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו בחפירות עיר דוד, מציגים את השורשים העמוקים של עם ישראל ואת החיבור העמוק של היהודים לירושלים - בירתנו בעבר ובהווה. שום ארגון כמו אונסק"ו לא יצליח להכחיש את החיבור שלנו לירושלים". כך אמר דורון שפילמן, סגן נשיא עיר דוד.

גלריית תמונות ווידאו. צילום: אליהו ינאי. וידאו: גיל מזומן

 
 
 
 
 
 
 שגרירי אום ביקרו בעיר דוד ירושלים הקדומה.jpeg
עיר דוד בפייסבוק ועוד רשתות חברתיות